Klasa IIIa i IIIb na wycieczce w Warszawie

Dnia 31 maja pojechaliśmy na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty na Starym Mieście, gdzie znajduje się KolumnaZygmunta III Wazy oraz Zamek Królewski. Tu też spotkaliśmy się z naszą przewodniczką…

Po wysłuchaniu kilku legend oraz informacji historycznych udaliśmy się do Bazyliki św. Jana Chrzciciela oraz na Rynek Starego Miasta.

W centralnym punkcie placu stoi pomnik Warszawskiej Syrenki, a niedaleko mieści się restauracja "Bazyliszek", nad wejściem której wisi podobizna potwora. Przewodniczka opowiedziała nam legendę o Bazyliszku, który w dawnych czasach straszył i niepokoił mieszkańców Warszawy, a kto się na niego spojrzał od razu zamieniał się w kamień…

Przy Barbakanie wysłuchaliśmy z kolei opowieści wojennych oraz podziwialiśmy Pomnik Małego Powstańca. Wracając w kierunku autokaru odwiedziliśmy Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie właśnie odbywała się uroczysta zmiana warty. 

Następnie zwiedzaliśmy stolicę z okien autokaru. Zobaczyliśmy m. in.: Pałac Kultury i Nauki oraz budynki kilku ambasad, by niebawem znaleźć się w Łazienkach Królewskich. Tu czekała na nas niemała atrakcja… W pałacu Na Wodzie odbywało się spotkanie szefa Ministerstwa Spraw Zagranicznych Witolda Waszczykowskiego z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. Obydwaj Panowie wyszli akurat na balkon, pozdrawiając naszą wycieczkę oraz spacerowiczów.

Ostatnim punktem programu był pobyt w ZOO. Tu mogliśmy naprawdę się wyszaleć na placu zabaw oraz obejrzeć wiele egzotycznych zwierząt. Były tam: lwy, słonie, żyrafy, hipopotamy, krokodyle, małpy, niedźwiedzie i wiele, wiele innych zwierząt.

To była udana wycieczka. Zobaczyliśmy dużo ciekawych miejsc. Kupiliśmy wiele pamiątek i zrobiliśmy mnóstwo zdjęć.

Humory wszystkim dopisywały, a dzieci ciągle powtarzały „ Proszę Pani, to była fajna wycieczka…”

Barbara Maciąg
Renata Wierzbicka

Zapraszamy do galerii zdjęć

Joomla Templates by Joomla-Monster.com