KLASY PIĄTE W RADOMIU!

9 marca uczniowie klas piątych wyruszyli do Radomia. Najpierw odwiedzili Akademię Robotyki LEGO, gdzie uczestniczyli w warsztatach zatytułowanych „Energia odnawialna. Elektrownie wiatrowe.” Po niezwykle interesującej prezentacji multimedialnej i wskazówkach instruktora uczniowie przystąpili do budowy elektrowni wiatrowej. Pracowali w grupach, więc wymieniali się wiedzą, a cały montaż przebiegał sprawniej.

Radości nie było końca, gdy zbudowane modele imitujące wiatraki podłączono do komputera. Śmigło zostało wprowadzone w ruch, a każdy taki obrót był zliczany przez zamontowany czujnik.

Warsztaty rozwijały w dzieciach kreatywność, wyobraźnię wizualno- przestrzenną, a praca w grupie  uczyła ich odpowiedzialności za działania własne i grupy.

Po tej niezwykle inspirującej lekcji uczniowie relaksowali się na basenie „Neptun”, gdzie atrakcji także  nie brakowało. Zjeżdżalnie, rury, jacuzzi… Oj, ciężko było wyjść z wody! O godzinie 14 wszyscy pełni wrażeń wrócili do Pionek.

Zapraszamy do galerii zdjęć.