KLASA II c i II d w „ MAGICZNYCH OGRODACH”

11 maja 2016 r. grupa dzieci z klasy IIc i IId wyjechała na wycieczkę do „ Magicznych Ogrodów”.

Przekraczając bramę tego wspaniałego miejsca staliśmy się częścią niezwykłego świata, zamieszkałego przez tajemnicze istoty: smoki, olbrzymie gąsienice, skrzaty, Bulwiaki, wróżki Smużki, magiczne ptaki, psotliwe Mordole i dzielnie strzegące ogrodu Krasnoludy.

Do krain utrzymanych w klimacie baśni i fantazji, dotarliśmy wędrując wśród szumiących wodospadów i strumieni oraz tysięcy pachnących róż. W przepięknej scenerii kilkuhektarowego ogrodu odkryliśmy place zabaw, dmuchane zjeżdżalnie oraz miejsca wypoczynku. Każda z krain oferowała inne atrakcje, zaplanowane tak, by wspierały rozwój zmysłów i wyobraźni dziecka. Przykładem może być Dom Czarodzieja, z którego to roztacza się przepiękna panorama całego parku, bulwiakowa osada czy robankowe wzgórze. Dzieci zobaczyły pierwszy raz w życiu marchewy większe od ludzi oraz urządzenia pozwalające na zabawę z wodą, żwirem i piaskiem. Kolorowe, ruchome ptaki, które leniwie przelewały wodę, inspirowały do eksperymentowania i doświadczania. Każdy z uczestników mógł skorzystać z licznych placów zabaw, a najodważniejsi weszli do strasznego Mroczyska, pływali tratwą i zjechali z ogromnej zjeżdżalni. Podróż do Trzcianek koło Janowca z pewnością zapisze się w pamięci naszych dzieciaków. Przez całą podróż po ścieżkach „Magicznego Ogrodu” nie schodził im uśmiech z ust, podobnie jak dorosłym opiekunom.

Opiekunowie klas: Beata Ornat , Beata Kacperczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć.