Wycieczka kl. IIIb i IIIc do fabryki bombek

1 grudnia dzieci z klasy IIIc i IIIb wybrały się na wycieczkę do Fabryki Bombek Choinkowych w Radomiu. Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki, w której produkcja bombek odbywa się ręcznie. Przechodząc przez kolejne działy produkcyjne dzieci mogły poznać tajniki powstawania bombek, od szklanej rurki do gotowego produktu.

Jednym z etapów  zwiedzania była sala, w której pracownik fabryki nad palnikiem ogniowym, rozgrzewa szkło, a następnie ustami wydmuchuje różne kształty bombek. Kolejnym etapem jest ich srebrzenie poprzez wstrzykiwanie do środka mieszanki azotanu srebra. Dzięki temu zabiegowi bombki uzyskują piękny, srebrzysty połysk. Następnie trafiają do farbiarni, gdzie nadaje się im przeróżne kolory poprzez zanurzenie w farbie. W dziale „dekoracja” nanosi się na bombki różne wzory, dzięki czemu nabierają wyjątkowego i unikalnego wyglądu. W końcowym etapie świecidełka zostają przycięte  i zakapslowane specjalnymi zawieszkami.

Najbardziej wszystkim podobały się ozdoby choinkowe  w kształcie bałwanków, łabędzi, zajączków, aniołków… Wszystkie były przepiękne - to po prostu ręczne arcydzieła!!!

Na zakończenie wycieczki wszystkie dzieci otrzymały bombki  z własnym imieniem .

M. Śmietanka
R. Wierzbicka

Zapraszamy do galerii zdjęć: