Polish – English Club

Polish – English Club 

(PSP nr 1 - St. Bede’s RC Primary School)

 

Już po raz drugi nasza szkoła nawiązała współpracę ze szkołą podstawową w Anglii. Tym razem jest to szkoła w północno – wschodniej Anglii w South Shields, niedaleko New Castle upon Tyne – St. Bede’s RC Primary School.

 

Pierwszym zadaniem dla uczniów z naszej szkoły i dzieci z Anglii było pokazanie różnic dotyczących tradycji i zwyczajów związanych ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Uczniowie klasy IVb, VIa i VIb włączyli się projektu. Na lekcjach języka angielskiego uczniowie kl. IVb przygotowali książeczkę o świętach Bożego Narodzenia gdzie opisali w języku angielskim jak w Polsce obchodzi się te  święta.  Uczennice z kl. VIa napisały listy do dzieci z South Shields, a uczennice z klasy VIb nagrały filmik z życzeniami świątecznymi. Stworzyliśmy paczkę dla uczniów w Anglii, do której włożyliśmy własnoręcznie wykonaną książeczkę opisującą święta w Polsce, listy, ozdoby choinkowe, kartki świąteczne wykonane przez dzieci, opłatek, płytę z polskimi kolędami oraz przepyszne domowe pierniczki upieczone przez uczennice z klasy IVb i VIa.

Dla dzieci z Anglii nagraliśmy również filmik prezentujący jak uczniowie naszej szkoły grają na fletach i kazoo oraz śpiewają polskie kolędy podczas próby do Jasełek bożonarodzeniowych. Do filmiku dołączyliśmy życzenia w języku angielskim. Filmik można obejrzeć na naszej stronie internetowej.

Z South Shields otrzymaliśmy przepiękne listy napisane przez 6-7 latków. Dzieci opisały w nich jak przygotowują się do świąt i jak je spędzają. Niektóre listy można zobaczyć i przeczytać przy sali języka angielskiego. Z niecierpliwością wyczekujemy jeszcze paczki z Anglii z bożonarodzeniowymi niespodziankami.

Nie możemy się już doczekać kolejnego zadania w ramach wymiany angielsko – polskiej.

 

Sylwia Janicka-Dołęga

Polish – English Club Polish – English Club Polish – English Club Polish – English Club Polish – English Club Polish – English Club

Joomla Templates by Joomla-Monster.com