Dla rodziców

POMOOCE LOGOPEDYCZNE

            Ćwiczenia logopedyczne są bardzo trudne i żmudne, dzieciom szybko się nudzą i maluchy nie chcą ćwiczyć w domu zleconego przez logopedę materiału, a rodzicom przy ogromie różnych zadań i spraw trudno zmobilizować swoje pociechy do pracy nad poprawną wymową. Na szczęście jest mnóstwo pomocy dydaktycznych dzięki którym takie ćwiczenia mogą być atrakcyjne, a dzieciom kojarzyły się będą z zabawą i bezcennym czasem spędzonym z rodzicami.

Poniżej prezentuję zbiór ciekawych pozycji logopedycznych i nie tylko, które mogą wykorzystać rodzice lub dziadkowie do ćwiczeń z dziećmi w domu, są wśród nich poradniki, zbiory ćwiczeń, gry oraz zestawy pomocy dydaktycznych.

Informacja dla rodziców o reformie oświaty

MEN Rodzicom, strona dedykowana reformie,

na której rodzice znajdą odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania:

 

www.reformaedukacji.men.gov.pl

Przydatne linki gdy wyjeżdżasz z dzieckiem za granicę

Przydatne linki:

Praktyczny przewodnik logopedyczny, czyli co trzeba wiedzieć o diagnozie i terapii logopedycznej.

1. Kto to jest Logopeda? 

logopeda jest specjalistą, który może:

Wyjeżdżasz z dzieckiem za granicę?

Wyjeżdżasz z dzieckiem za granicę? Sprawdź, czy zrobiłeś wszystko, by mogło kontynuować naukę.
O co zadbać przed wyjazdem z Polski?

Twoje dziecko do 18 roku życia podlega obowiązkowi szkolnemu i nauki. Pomyśl o zapewnieniu mu szkoły za granicą zanim wyjedziesz z Polski. Zbierz informacje o systemie edukacji w kraju, do którego jedziesz oraz potrzebne dokumenty.

Rozwój mowy dziecka - Informacje ogólne

Prawidłowy rozwój mowy dziecka stanowi podstawę rozwoju osobowości dziecka. Dzięki rozumieniu mowy poznaje ono świat, a dzięki umiejętności mówienia- potrafi ono wyrazić swoje spostrzeżenia, uczucia, pragnienia. Należy pamiętać, że rozwój mowy nie przebiega identycznie u wszystkich dzieci. Jest to kwestia indywidualna, wynikająca np. z uwarunkowań genetycznych, czy społecznych.

Podkategorie

Joomla Templates by Joomla-Monster.com