KLASA 3A w MUZEUM im.J. Malczewskiego w Radomiu oraz w STADNINIE KONI - 1.10.2014r.

Klasa 3a wybrała się z początkiem jesieni dn. 1 października 2014r. na autokarową wycieczkę do Radomia - do Muzeum im.J.Malczewskiego oraz do stadniny koni.
W Muzeum dzieci zwiedzały wystawę Homo Faber dotyczącą historii narzędzi używanych przez człowieka od pradawnych czasów aż do współczesności, wystawę przyrodniczą, piękne obrazy oraz ciekawe prace uczniów innych szkół. Brały także udział w zajmujących zajęciach warsztatowych, same wykonując różne narzędzia metodami pradawnych ludzi.

Następnie klasa pojechała do stadniny koni. Na jej terenie po pysznym posiłku przygotowanym przez już czekające tam mamy, dzieci przywitały się z różnymi zwierzętami hodowlanymi.
Potem zaczęła się przygoda z końmi. Radości nie było końca - bezpośredni kontakt z tymi przepięknymi i przyjaznymi ludziom zwierzętami był dla nas wszystkich ogromnym przeżyciem. Każdy miał możliwość przejechać się na koniu w siodle, pokarmić i pogłaskać je, zobaczyć jak mieszkają, jak należy o nie dbać. Niezapomnianym widokiem były stada pięknych koni - arabów w galopie oraz pokaz niemal aktorskich możliwości jednego z nich :)
Wycieczka była wspaniała, bardzo pouczająca i ciekawa, a czas przeznaczony na pobyt w Muzeum i stadninie zbyt szybko upłynął... Mamy nadzieję, że uda nam się w tym roku szkolnym odwiedzić te miejsca jeszcze raz - zaproszenie otrzymaliśmy :)
Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji wycieczki, która była dla nas, mimo typowej jesiennej pogody, ogromną przyjemnością i przyniosła nam wiele radości i niezapomnianych przeżyć.

wych. Jolanta Brzózek

zapraszamy do galerii zdjęć.