Spotkanie z przedstawicielami policji w klasie Ic

9 maja 2014 roku odbyło się spotkanie przedstawicieli policji  z uczniami klasy Ic. Gośćmi byli: tata Tomka sierżant sztabowy Krystian Pająk oraz jego koleżanka st. posterunkowy  Justyna Adamska.

Było to bardzo ważne spotkanie, ponieważ goście przypomnieli dzieciom o zachowaniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Rozmawiali również na temat różnych niebezpiecznych sytuacji, które mogą je spotkać w życiu codziennym. Uświadomili też uczestnikom spotkania, jak należy radzić sobie w trudnych sytuacjach i do kogo zwrócić się o pomoc. Ponieważ w najbliższym czasie wybieramy się na wycieczkę do Bałtowa omówili zasady zachowania się w autokarze, podczas zwiedzania oraz jak zachować się gdy ktoś odłączy się od grupy.

Tata Tomka pokazał też dzieciom kilka krótkich filmów rysunkowych dotyczących omawianej tematyki.

Na zakończenie spotkania policjanci wręczyli uczniom chusty odblaskowe, które założą podczas wycieczki. Będą bardziej widoczni dla siebie i dla pani.

Bardzo dziękujemy tacie Tomka i jego koleżance za ciekawe i pouczające zajęcia.

Zapraszamy do galerii zdjęć.