Sukces Zespołu Artystycznego

Sukces Zespołu Artystycznego „MUZAK”
z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pionkach.
I miejsce w VIII Międzydiecezjalnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek

Ośrodek Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska" oraz Diecezjalna Komisja ds. Śpiewu i Muzyki Kościelnej od siedmiu lat organizują Międzydiecezjalny Festiwal Kolęd i Pastorałek. Festiwal nie jest jeszcze ogólnopolski, ale wszystko ku temu zmierza. Już teraz uczestnicy pochodzą z trzech archidiecezji: warszawskiej, łódzkiej, lubelskiej oraz trzech diecezji: radomskiej, kieleckiej i sandomierskiej. W tym roku zebrało się ponad tysiąc wykonawców, tj. solistów, członków zespołów, chórów i scholi.

W dniach 29 i 30 grudnia odbyły się przesłuchania finałowe. Program zawierał 52 pozycje, prezentacje najlepszych zespołów VIII. edycji festiwalu. W kategorii do lat 13 znaczący sukces odniósł Zespół Artystyczny „Muzak” z PSP Nr 1 w Pionkach reprezentujący również istniejące przy szkole Towarzystwo Kulturalno-Oświatowe o tej samej nazwie. Zespół, który powstał 2 lata temu, założył i prowadzi p. Janusz Górski. Jego członkowie to uczniowie klas III PSP Nr 1 w Pionkach.

I miejsce, które zespół otrzymał za wykonanie swojego programu, zostało uhonorowane nagrodą ufundowaną i wręczoną osobiście przez Burmistrza Miasta Pionki p. Marka Janeczka podczas koncertu galowego festiwalu.

Dwa dni kolędowania w „Resursie” zakończył koncert „Arki Noego”.

Brawo mali artyści z PSP Nr 1! Jesteśmy z Was dumni. Życzymy Wam i panu Górskiemu kolejnych sukcesów.

felstiwal_koled1.jpg

felstiwal_koled2.jpg