OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW PSP NR 1

 

 

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW PSP NR 1 
W ROKU SZKOLNYM 2010/2011

I SEMESTR

 Konkurs przyrodniczy dla kl. V i VI. W konkursie wzięło udział 17 uczniów. Michał Kozicz, uczeń kl. VI a zakwalifikował się do II etapu rejonowego (październik 2010 r.)

 I Miejski Konkurs Plastyczny ,,Dorastam w wierze bez nałogów'' zrealizowany przy współpracy z Urzędem Miasta Pionki, Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Ogniskiem Muzycznym w Pionkach. W konkursie wzięli udział uczniowie 
z pionkowskich szkół jak również podopieczni ogniska TPD. Prace zostały zaprezentowane mieszkańcom miasta na wystawie w kościele NMP w Pionkach jak również w PSP nr 1 (listopad 2010).
I miejsce – Emilia Szpaderska, kl. II b (uczennica p. M. Hajnrych)
I miejsce – Mateusz Molendowski, kl. 0 „b” (uczeń p. B. Ornat)
II miejsce – Adam Kozicz, kl. II b (uczeń p. M. Hajnrych)
II miejsce – Hanna Robak, kl. 0 „b” (uczeń p. B. Ornat)
III miejsce – Julia Janas, kl. II b (uczeń p. M. Hajnrych)
Wyróżnienie: Dominik Kamiński, kl. II b (uczeń p. M. Hajnrych)
Maria Myśliwiec, kl. III a (uczeń p. J. Brzózek)
Natalia Płachta, kl. 0 „b” (uczeń p. B. Ornat)
 Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej organizowany przez Publiczne Gimnazjum nr 2 w Pionkach (listopad 2010r.)

III miejsce grupy uczniów z kl. IV a (opiekun: p. Magdalena Drab)

Wyróżnienie: Katarzyna Grzywacz, Jakub Drab, Natalia Strzębała, Jeremi Maciejewski, Hanna Robak z gr. 0”b” (wych. p. B. Ornat)
 VIII edycja Konkursu Ekologicznego. Laureatką I etapu została Natalia Kobylas 
(gr. 0"b") i zakwalifikowała się do II Etapu i otrzymała wyróżnienie (opiekun: p. Beata Ornat; grudzień 2010 r.).
 Przegląd Teatralny „Choinka 2011”. Uczniowie z grupy 0”b” w składzie: Paulinka Pawłowska, Hania Robak, Kasia Grzywacz, Julia Grotkowska i Natalka Strzębała zdobyli główną nagrodę w kategorii „kolęda” (opiekun: p. Beata Ornat; styczeń 2010 r.).
 I miejsce w Powiatowym Konkursie „Moje spotkania z puszczą” w kategorii fotografia; Miłosz Latos, kl. IIIb (wych. p. B. Lenarczyk)
 I miejsce w Turnieju Piłki Nożnej Chłopców z okazji Odzyskania Niepodległości
 II miejsce w Turnieju Piłki Nożnej Chłopców z okazji otwarcia boiska "Orlik"
 II miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt im. T. Machnio

* Rozgrywki miejskie w piłkę siatkową: I miejsce – dziewczęta; I miejsce – chłopcy

* Międzygminne rozgrywki w piłkę siatkową: I miejsce – chłopcy; I miejsce – dziewczęta

* Ogólnopolskie Zawody Pływackie – Sochaczew: XII miejsce - Radosław Warchoł – na dyst. 50m stylem dowolnym

* Ogólnopolskie Zawody Pływackie "Puchar Sprintu" – Puławy: V miejsce - Bartosz Mucha na dyst. 50m stylem dowolnym; X miejsce - Jan Warchoł na dyst. 50m stylem klasycznym

* Zawody Pływackie "Puchar Sprintu" – Kozienice

I miejsce – Weronika Krystkowiak – 50m stylem dowolnym

II miejsce – Karolina Kwiecień - 50m stylem dowolnym

II miejsce – Bartosz Mucha - 50m stylem dowolnym

II miejsce – Wojciech Chęciński - 50m stylem dowolnym

II miejsce – Wojciech Chęciński - 50m stylem klasycznym

III miejsce – Mateusz Warchoł - 50m stylem dowolnym

III miejsce – Jan Warchoł - 50m stylem dowolnym

III miejsce – Jan Warchoł - 50m stylem klasycznym

* I miejsce w Piłkarskim Turnieju Szkół Podstawowych. Marcel Baran – Grzegorz Gozdyra, Sebastian Markowski, Kacper Nitek, Ernest Jaroszek, Marcel Jasiorowski, Dawid Zawadzki, (opiekun: p. Piotr Wrochna, listopad 2010).
* Udział w konkursie matematycznym organizowanym przez Kuratorium Oświaty. 
Do konkursu przystąpiło 11 uczniów z klas VI. Niestety nikt nie przeszedł do II etapu.
* I miejsce zespołu artystycznego „MUZAK”w VIII Międzydiecezjalnym Festiwalu Kolęd 
i Pastorałek organizowanego przez Ośrodek Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska" oraz Diecezjalna Komisja ds. Śpiewu i Muzyki Kościelnej. Jego członkowie to uczniowie klas III, a założyciel i opiekun to p. Janusz Górski(grudzień 2010 r.).
* Konkurs na projekt najciekawszej kartki walentynkowej organizowany przez redakcję szkolnej gazetki „Jedyneczka”. Wyniki:
I miejsce Paweł Wilczyński – kl. III b (uczeń p. B.Lenarczyk)
II miejsce Julia Kryczka – kl. II a (uczennica p. B. Maciąg)
III miejsce Ania Starczewska – kl. I a (uczennica p. M. Śmietanka)
III miejsce Zofia Gregorczyk –kl. I a (uczennica p. M. Śmietanka)
III miejsce Anita Mularska – kl. II a (uczennica p. B. Maciąg)
Wyróżnienia: Oliwia Grabowska, kl. I a (uczennica p. M. Śmietanka)
Mateusz Palka, kl. IV a (wych. p. M. Drab)
Daria Święcicka, kl. III b (uczeń p. B.Lenarczyk)
Julia Wrochna, kl. IV c (wych. p. J. Mazur)


II SEMESTR


Religia
* Miejski konkurs plastyczny organizowany przez doradców metodycznych „Dorastam 
w wierze bez nałogów”
I miejsce – Katarzyna Konowalska, kl. IV b

Miejski konkurs plastyczny organizowany przez doradców metodycznych „Dorastam w wierze bez nałogów”I miejsce – Katarzyna Konowalska, kl. IV b Miejski konkurs plastyczny organizowany przez doradców metodycznych „Dorastam w wierze bez nałogów”I miejsce – Katarzyna Konowalska, kl. IV b

II miejsce – Aleksandra Maksym, kl. VI c

II miejsce – Adrianna Zawadzka, kl. VI c

Wyróżnienie: Monika Boryczko, kl. IV b; Weronika Drozd, kl. IV a
* Diecezjalny Konkurs wiedzy religijnej „Trzeba więcej podobać się Bogu – święty Stanisław Kostka – etap szkolny

I miejsce – Adrianna Zawadzka, kl. VI c

II miejsce – Iga Jone, kl. IV b

III miejsce – Aleksandra Jaskulska, kl. VI c
Język polski
* Konkurs Poezji Patriotycznej

II miejsce – Kamila Mazur, kl. 5a (ucz. p. M. Łachmaniuk)

Wyróżnienie: Zuzanna Sosnowska, kl. 5a (ucz. p. M. Łachmaniuk)

* Magiczny świat utworów Mickiewicza

Wyróżnienie: Kornelia Sułek, kl. 6 c (ucz. p. A. Grzywacz)

* Mały Konkurs Recytatorski

I miejsce – Kamila Mazur, kl. V a (ucz. p. M. Łachmaniuk)

I miejsce – Zuzanna Banaszek, kl. VI c (ucz. p. A. Grzywacz)

Wyróżnienie: Zuzanna Sosnowska, kl. V a (ucz. p. M. Łachmaniuk)

* Powiatowy Konkurs Recytatorki „Mała Syrenka” 
Wyróżnienie: Jakub Wawer, kl. II c (uczeń p. R. Wierzbickiej)
* III Międzypowiatowy Konkurs Poezji Ekologicznej pod hasłem „Świećmy przykładem” 

Wyróżnienie: Zuzanna Banaszek, kl. VI c (ucz. p. A. Grzywacz)

* Międzyszkolny Konkurs Recytatorski o zasięgu miejsko - gminnym poświęcony pamięci Jana Pawła II 

Wyróżnienie: Michał Kozicz, kl. VI a (ucz. p. A. Grabowskiej)

* Konkurs pt „ Nasza mała ojczyzna -Pionki i okolice” 
III miejsce – Michał Kozicz, kl. VI a (ucz. p. A. Grabowskiej)
Język angielski
* Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o krajach anglojęzycznych organizowany przez PG nr 2. II miejsce – Wojciech Chęciński, kl. VI c, III miejsce – Aleksandra Jaskulska, kl. VI c (uczniowie p. M. Poter)
* „eTwinning” – projekt „Cool school – learning can be fun” – otrzymał Krajową Odznakę Jakości
Matematyka
* Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „KANGUREK”, w którym udział wzięło 9 uczniów z klas II. W tym samym dniu odbył się również Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „KANGUR”, w którym wzięło udział 47 uczniów z klas III – VI (17 marca 2011r.).

Wyniki BARDZO DOBRE oraz nagrody i dyplomy uzyskali:

Grabowski Jakub, kl. IIc (uczeń p. Renaty Wierzbickiej)
Mularska Anita, kl. IIa (uczennica p. Barbary Maciąg)
Hrostek Filip, kl. IIc (uczeń p. Renaty Wierzbickiej)

Najlepszy wynik WYRÓŻNIENIE oraz nagrody i dyplomy uzyskali:

Wilczyński Paweł, kl. IIIb (uczeń p. Beaty Lenarczyk)
Modzelewska Weronika, kl. IVc (uczennica p. Jolanty Mazur)
Pinkowski Mateusz, kl. IVc (uczeń p. Jolanty Mazur)
Banach Adrianna, kl. VIc (uczennica p. Anety Wiśniewskiej)
* W dniu 3 marca 2011 roku w Publicznym Gimnazjum nr 2 odbył się "Podwieczorek 
z matematyką", w którym wzięło udział 4 uczniów z kl.VIc (opiekun p. A. Wiśniewska). Uczniowie obejrzeli przygotowaną przez uczniów klasy trzeciej lekcję o Pitagorasie i jego twierdzeniu oraz rozwiązywali zadania.

* I SZKOLNY TURNIEJ MATEMATYCZNY „NIE TYLKO SUDOKU”, w którym wzięło udział 24 uczniów z klas IV – VI (20 maja 2011r.). Wyniki:

I miejsce – Rafał Zawadzki, kl. VI c (uczeń p. A. Wiśniewskiej)
II miejsce – Natalia Kwaśnik, kl. VI c (uczennica p. A. Wiśniewskiej)
II miejsce - Mateusz Pinkowski, kl. IV c (uczeń p. J. Mazur)
II miejsce – Katarzyna Żarłok, kl. VI c (uczennica p. A. Wiśniewskiej)
III miejsce – Adrianna Zawadzka, kl. VI c (uczennica p. A. Wiśniewskiej)
Przyroda
* Michał Kozicz, uczeń kl. VI po raz drugi finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Warszawie (uczeń p. J. Ćwiklak)
Informatyka

* Szkolny Konkurs Informatyczny dla klas V i VI, w którym udział wzięło 23 uczniów. Zadaniem uczniów było wykonanie „Kartki Walentynkowej” techniką komputerową 
w dowolnym programie. Wyniki:

I miejsce - Aleksandra Poter, kl. Vc (uczennica p. A. Wiśniewskiej)
II miejsce - Wiktoria Chmielewska, kl. Vc (uczennica p. A. Wiśniewskiej)
III miejsce - Natalia Kwaśnik, kl. VIc (uczennica p. K. Łobodziec)
Historia 
* Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Mitologicznej „KLIO”2010
IV miejsce - Kornelia Sułek, kl. VI c (uczennica p. Bartłomieja Gałkowskiego)
Plastyka
* Regionalny Konkurs Plastyczny ,,Bohaterowie Puszczy Kozienickiej”. Wyróżnienia:
Aleksandra Maksym, kl. VI c, Zuzanna Banaszek, kl. VI c, Adrianna Zawadzka, kl, VI c
* Powiatowy Konkurs Plastyczny „Kartka świąteczna i zabawka choinkowa”. Wyróżnienie: Aleksandra Maksym, kl. VI c
* Ogólnopolski Konkurs ,,Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Nagrody: Adrianna Zawadzka, 
kl. VI c i Mateusz Śmietanka, kl. VI c
* Międzyszkolny Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową
III miejsce: Jan Cygan, kl. IV a
Wyróżnieni: Wesołowski Mikołaj i Natalia, kl. IVa
* Przystąpiono do Międzynarodowego konkursu plastycznego ,,Bezpieczeństwo dla wszystkich”- wysłano zestaw prac
* Przystąpiono do Międzynarodowego Konkursu Plastycznego ,,Zawsze Zielono Zawsze Niebiesko” - przygotowano zestaw prac
* Konkurs literacko – plastyczny o zasięgu regionalnym ,,Nasza mała ojczyzna-Pionki 
i okolice”. Laureaci: II nagroda Dominika Czyżewska 
III nagroda Kornelia Anzelm
Wyróżnienie: Aleksandra Poter, kl. V c, Alicja Osińska, kl. I b
* Przystąpiono do ogólnopolskiego konkursu plastycznego ,,Rosnę –myślę-dbam”- wysłano zestaw prac.
* Konkurs „Moje wymarzone wakacje” organizowany przez Bank BGŻ. Wyróżnienie: Natalia Kobylas, grupa 0”b” (wych. p. B. Ornat)
* Szkolny konkurs plastyczny „Nie pal przy mnie”
I miejsce – Zuzanna Błazik, kl. II a (wych. p. B. Maciąg)
II miejsce – Oliwia Szewczyk, kl. III a (wych. p. J. Brzózek)
III miejsce – Jakub Szajner, kl. III a (wych. p. J. Brzózek)
Wychowanie fizyczne
* Powiatowe rozgrywki w piłkę siatkową: III miejsce – dziewczęta; II miejsce – chłopcy
* II miejsce w rozgrywkach miejskich w piłkę nożną w ramach MIMSz
* Miting "Mistrza Jana" w Pionkach
60m chłopcy: 60m dziewczęta:
I miejsce - Faciota Eryk II miejsce – Cierpisz Joanna
II miejsce – Nitek Kacper III miejsce – Sosnowska Zuzanna
III miejsce – Jaraszek Ernest
skok w dal chłopcy: skok w dal dziewczęta:
I miejsce – Nitek Kacper II miejsce – Jaraszek Wiktoria
II miejsce – Jaraszek Ernest
III miejsce – Baran Marcel
200m chłopcy: 200m dziewczęta:
I miejsce – Faciota Eryk III miejsce – Jaraszek Wiktoria
* "Czwartki Lekkoatletyczne" w Pionkach. Medaliści: Sosnowska Zuzanna, Jaraszek Wiktoria, Lewikowska Weronika, Molendowski Michał, Faciota Eryk, Jaraszek Ernest, Nitek Kacper, Marczak Beata, Petkow Michał, Wdowiak Martyna, Jasiorowska Aleksandra, Żarłok Katarzyna, Glimasińska Patrycja, Baran Marcel, Nitek Filip, Królikowski Kacper Michalski Kacper
* I miejsce w Zawodach w Piłkę Nożną Chłopców kl. I – III 
(Vincenzo Bazile, Bartek Zagrzejewski, Filip Nitek, Eryk Machnio, Mateusz Mróz, Konrad Filipek, Dawid Babula, Dawid Jaworski, Dominik Mazur, kl. III a, 
wych. p. J. Brzózek)
* I miejsce w Crossie Rowerowym po Puszczy Kozienickiej
* XIII GRAND PRIX LEGIONOWA w pływaniu:
VII miejsce – Radosław Warchoł – 50m stylem dowolnym
XXXI miejsce – Mateusz Warchoł - 50m stylem dowolnym
XXIII miejsce – Jan Warchoł – 100m stylem dowolnym
XXV miejsce – Wojciech Chęciński - 100m stylem dowolnym
XX miejsce – Jan Warchoł - 100m stylem klasycznym
XXIII miejsce – Wojciech Chęciński - 100m stylem klasycznym
* Międzynarodowe Zawody Pływackie "Puchar Roztocza":
XIV miejsce – Jan Warchoł - 50m stylem dowolnym
XVI miejsce – Mateusz Warchoł - 50m stylem dowolnym
XVI miejsce – Wojciech Chęciński - 50m stylem dowolnym
XV miejsce – Jan Warchoł - 100m stylem dowolnym
XIX miejsce – Wojciech Chęciński - 100m stylem dowolnym
Opiekunowie: W. Mazur, M. Burchart, P. Wrochna

* Konkurs na figurkę baranka wielkanocnego organizowany przez redakcję szkolnej gazetki „Jedyneczka”. Wyniki:

 

I miejsce - Krystian Zieliński, kl. III b (uczeń p. B. Lenarczyk)
II miejsce - Paweł Wilczyński, kl. III b (uczeń. p. B. Lenarczyk)
III miejsce - Kacper Królikowski, kl. V c (wych. p. B. Gałkowski)

 

Joomla Templates by Joomla-Monster.com