Zielona szkoła kla IIIb i IV c (zdjęcia)

"Jedyneczka" na "Zielonej Szkole"

Morza szum, ptaków śpiew, szum Bałtyku – w takim cudownym klimacie uczniowie kl. IIIb i IVc przebywali w tym roku na Zielonej Szkole. Tym razem wybraliśmy się nad nasze morze.

W dniach 23 – 28 maja 2011 roku przebywaliśmy w Krynicy Morskiej. Czasu nie marnowaliśmy, co czasami odczuwały nogi niektórych podróżników. W dniu przyjazdu powitaliśmy nasze piękne morze. Ileż było rodości, gdy stanęliśmy na piaszczystej plaży, a potem bieg, by chociaż zamoczyć stopki w Bałtyku. Niektórzy byli nad morzem po raz pierwszy. Następnego dnia naszą przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania latarni morskiej. Tego samego dnia Krynicą przeszliśmy wzdłuż i wszerz. A po południu cudowny rejs statkiem po Zalewie Wiślanym. Odwiedziliśmy też Kąty Rybackie, jak przystało na pionkowianina. W środę pojechaliśmy do Gdańska. Zwiedziliśmy cudowną Starówkę. Jednak najbardziej naszym uczestnikom podobała się wizyta w fabryce "Ciu – ciu", gdzie widzieliśmy, jak się robi smakowite cukierki. Odwiedziliśmy Westerplatte. To była bardzo ważna lekcja historii. Kolejny dzień – Gdynia. Wszystkim podobało się Oceanarium i wizyta na okręcie wojennym "Błyskawica". Na zakończenie dnia – spacer po molo w Sopocie. Było super. W piątek zwiedziliśmy miasto Mikołaja Kopernika – Frombork. Wieczorem pakowanie walizek (co nie było łatwe). W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Malborku. Zamek Krzyżacki zrobił na nas ogromne wrażenie. W trakcie Zielonej Szkoły nie zabrakło dyskotek, ogniska z pieczonymi kiełbaskami, no i oczywiście zajęć z profilaktyki uzależnień przeprowadzonych przez panią pedagog T. Kobylarczyk. Temat scenek, prac plastycznych: "Czego dzieci i młodzież nie powinny robić, ponieważ im szkodzi".

Dziękujemy Panu Burmistrzowi i MKRPA za pomoc finansową.

W sobotę późnym wieczorem czekali na nas stęsknieni rodzice. A dzieci uśmiechnięte, stęsknione i bardzo zadowolone zapytały nas: Dokąd pojedziemy za rok?! A my – zmęczeni, zestresowani opiekunowie spojrzeliśmy na siebie wymownie :)

Cel został osiągnięty. A co będzie za rok – zobaczymy.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Organizatorzy:
B. Lenarczyk