Spotkanie z weterynarzem

weterynarz_7.jpg

13 maja 2011r dzieciaczki z grupy 0 „b” zostały zaproszone do Biblioteki Pedagogicznej w Pionkach na spotkanie z lekarzem weterynarii panem Mariuszem Rogólskim.
Nasz gość opowiedział wiele ciekawostek na temat domowych pupili. Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza i zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania swoich zwierząt domowych. Dzieci opowiadały o swoich pieskach, kotkach, świnkach morskich i innych podopiecznych , a pan doktor cierpliwie słuchał i odpowiadał na wszystkie interesujące ich zagadnienia. Podczas tego spotkania starał się nauczyć dzieci pielęgnacji oraz właściwej opieki nad zwierzętami. Dzieci miały także okazję zapoznać się z narzędziami pracy doktora i z zaciekawieniem słuchały opowiadanych przez niego historii. Wielką niespodzianką było przyniesienie przez panią Grażynę – myszoskoczka. Spotkanie upłynęło szybko, w miłej atmosferze, atmosferze czym świadczyły reakcje i zachowanie maluchów.
B. Ornat.

weterynarz_1.jpg