Spotkanie w Łazienkach (film)

spotkanie_w_lazienkach.jpg

Rok 2010 został ogłoszony Rokiem Chopinowskim. Stało się to dla naszej szkoły znakomitą okazją, by w szczególny sposób wzbudzić zainteresowanie muzyką Chopina, kształtować gusta muzyczne dzieci, w ciekawy sposób przybliżyć im wiedzę na temat życia i twórczości naszego genialnego rodaka, z którego wszyscy jesteśmy dumni.

W ciągu całego roku podejmowaliśmy w naszej szkole wiele, różnych działań, aby realizować te cele, a uroczystość Spotkanie w Łazienkach to wielkie zwieńczenie obchodów Roku Chopinowskiego.

W mroźny czwartkowy dzień przenieśliśmy się do Łazienek Królewskich, w których gościła piękna jesień. W tej jesiennej scenerii parku miało miejsce niezwykłe spotkanie.

Swoją obecnością zaszczycili nas goście z miasta i powiatu. Dziękujemy, że pomimo śniegu i mrozu swoimi osobami uświetnili tę naszą szkolną uroczystość.

Nie mogło także zabraknąć akcentu plastycznego, bo przecież muzyka i plastyka to siostry są dwie. W holu szkoły można było obejrzeć wystawę prac plastycznych Chopen jakiego nie znasz. Prace zostały przygotowane przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy pod kierunkiem opiekunów.

Uroczystość ta nie mogłaby się odbyć bez pomocy naszych przyjaciół, na których zawsze możemy liczyć. Serdecznie dziękujemy za pomoc i bezinteresowne wsparcie. Podziękowania składamy:

- Panom Teodorowi i Tomaszowi Królikowskim – przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo- Handlowe „Bato”

- Państwu Annie i Wiesławowi Nalewajko – Producent Konfekcji Damskiej „ANA – STUDIO”

- Pani Małgorzacie Milczarczyk – Kwiaciarnia „GONIA”

- Panu Mariuszowi Cubali – Zakład Cukierniczy „RADMARC”

- Panom Tomaszowi Płachcie i Krzysztofowi Wiśniewskiemu – Zakład Artystyczno-Fotograficzny „FOTO-PROMYK”

- Panu Wojciechowi Kuchcie – Firma „WILD PICTURE”

- Państwu Sylwii i Michałowi Drózd – Bar „SMAK”

- Panu Michałowi Sewerynowi – Firma „CHEMOPAK” Sp. z o. o.

- Pani Annie Olejarz – Zakład Fryzjerski Galeria Fryzur F&Z

- Panu Marcinowi Żakowi – firma „AXIS” Agencja artystyczna

- Pani Elżbiecie Fliszkiewicz – Apteka Prywatna

- Pani Bożenie Nakoniecznej – dyrektor MOK

- Panu Tomaszowi Wróblewskiemu

- Pani Lidii Żuchowskiej

- Dyrekcji, Pracownikom i Podopiecznym Warsztatów Terapii Zajęciowej

- Dyrekcji, Pracownikom i Podopiecznym Środowiskowego Domu Samopomocy

- Panu Kazimierzowi Kwaśnikowi – Dom Weselny Pionki

- Panu Markowi Dentkowskiemu – Supermarket „STOKROTKA”

- Panu Zbigniewowi Rubie – Firma „RAM”

- Panu Zbigniewowi Rubie

- Pani Magdalenie Wiśniewskiej – dyrektor ZSP nr 1 w Pionkach.

Z całą pewnością Szopen ucieszyłby się, ze w naszym mieście jest tak zdolna młodzież i takie zdolne dzieci. Oto bohaterowie tego niezwykłego spotkania:

Chopin – Kozicz Michał kl. 6a

Marysia – Sułek Kornelia kl. 6c

Janek – Dejniak Wojciech kl. 6c

Libusza – Dobrowolska Adrianna kl. 6a

Recytator – Mazur Kamila kl. 5a

Tancerze – Sułek Katarzyna i Kołodziej Daniel

Raper 1 – Wach Jakub kl. 6a

Raper 2 – Wach Krzysztof kl. 6a

Raper 3 – Banaszek Zuzanna kl. 6c

Raper 4 – Maj Karolina kl. 6c

Raper 5 – Kwaśnik Natalia kl. 6c

Raper 6 – Traczyńska Kinga kl. 4a

Operator 1 – Zawadzki Rafał kl. 6c

Operator 2 – Sąpór Mateusz kl. 3b

Pani Gienia – Czerwiec Katarzyna kl. 6b

Muzycy – Szkolny zespół muzyczny Muzak

Międzyszkolny chór Consonans

Opiekun parku – Śmietanka Mateusz kl. 6c

Obsługa techniczna sceny: Chęciński Wojciech, Hołuj Piotr, Marczak Bartosz, Świątek Miłosz, Kołodziej Maciej.

Autorami spektaklu i całej uroczystości byli:

- p. Janusz Górski – autor scenariusza i reżyser spektaklu

- p. Anna Kostrzewa wraz z grupą nauczycieli malarzy z naszej szkoły i p. Janem Jaworskim – scenografia

- oraz zespół nauczycieli, którzy zorganizowali i przygotowali wszystko, co towarzyszyło spektaklowi. Do tego zespołu należą niemal wszyscy nauczyciele PSP nr 1 w Pionkach.

Na zakończenie uroczystości dzieci złożyły symboliczną wiązankę kwiatów pod pomnikiem Fryderyka Chopina. Pomnik został porwany specjalnie na tę uroczystość z Łazienek Królewskich.

Zapraszamy do galerii zdjęć.