Podsumowanie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

Już po raz kolejny obchodziliśmy w październiku Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Zdajemy sobie sprawę z tego, że aby sztuka czytania nie zanikła, musimy zachęcać dzieci do czytania. Dlatego podjęliśmy wiele działań aby stworzyć klimat przychylny lekturze.

Rozwieszone zostały plakaty informujące o święcie. Biblioteka została przystrojona balonami, cytatami o książce i czytelnictwie a także hasłem tegorocznych obchodów :Różnorodność, energia, wyzwania - oto biblioteka szkolna" .

Zorganizowano :

-  wystawkę najstarszych książek jakie znajdują się w bibliotece (niektóre okazy mają  ponad 80 lat),

-  wystawkę niezwykłych książek  np. pisane alfabetem Braille`a  i  tzw. harmonijki itp.

-  gazetkę cytatów i aforyzmów o książkach i czytaniu,

-  gazetkę poświęconą twórczości Marii Konopnickiej z okazji 100 rocznicy urodzin pisarki.

Bibliotekarki oraz uczniowie klas starszych przebrani za krasnoludków czytali bajki najmłodszym uczniom naszej szkoły.

Na zakończenie obchodów uczniowie szkoły obejrzeli przedstawienie przygotowane przez bibliotekarki pt. „Sąd nad książką”. W inscenizacji udział wzięli uczniowie z klas: Vc, VIa, VIc oraz pani pedagog Teresa Kobylarczyk.

Zapraszamy do galerii zdjęć.