Radosny uśmiech - radosna przyszłość

Nasza szkoła wzięła udział w programie "Radosny uśmiech - radosna przyszłość" edycja 2006/2007. Szkolnym koordynatorem programu jest p. Małgorzata Hajnrych.

W ramach programu dzieci klas II otrzymały zestaw do szczotkowania zębów. Wychowawcy natomiast dostali zestawy dydaktyczne tj. płytę CD, kasetę video, komplet scenariuszy zajęć.

Dzieci obejrzały film pt "Doktor Ząbek i legenda Zębolandii". Nauczyciele przeprowadzili również zajęcia związane z higieną jamy ustnej.

Innymi formami wykorzystanymi w ramach realizacji programu były:

• pogadanki stomatologów: doktor Anny Sarmackiej i doktor Agaty Chlebnej - Mąkosy.
  • przedstawienie teatralne przygotowane przez uczniów klasy II b pt."Dbajmy o zęby".
  • plakaty wykonane przez uczniów klasy II.

Szkoła wzięła również udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt." Zęby myj, radośnie żyj".