Krajowy Fundusz na Rzecz Dzieci

Krajowy Fundusz na Rzecz Dzieci to prestiżowy program stypendialny, którego zadaniem jest wspieranie młodych, wybitnie uzdolnionych ludzi, pragnących rozwijać zainteresowania i zdolności, pracując nad naprawdę trudnymi zagadnieniami i mierząc się z prawdziwymi problemami naukowymi. Stypendyści uzyskują dostęp do laboratoriów, bibliotek i archiwów, mają możliwość podejmowania pracy badawczej pod kierunkiem znakomitych specjalistów, koncertowania, wystawiania prac plastycznych i udziału w warsztatach prowadzonych przez wybitnych artystów, wyjazdu na seminaria czy obozy.

Wszystko po to, żeby obudzić w młodych uzdolnionych ludziach ciekawość świata i dać im narzędzia do jej zaspokajania. W tym roku szkolnym w gronie stypendystów Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci znalazła się uczennica naszej szkoły – Julia Maciejczyk. Julka jest uczennicą klasy 8c uzdolniona humanistycznie. Jej aplikacja do Funduszu została oceniona bardzo wysoko i Julia znalazła się w znakomitym gronie tegorocznych stypendystów. Jesteśmy z tego powodu ogromnie dumni i życzymy Julii wytrwałości i kolejnych sukcesów.