Wyróżnienie dla Zespołu Tańca Ludowego (film)

Warto było ćwiczyć…………….

Dnia 7 czerwca Zespół Tańca Ludowego w skład, którego wchodzą uczniowie klasy II b:  Nikola Przerwa, Maja Zagożdżon, Wiktoria Zagożdżon, Szymon Chrzanowski, Oliwier Domagała, Michał Góralski, Kornel Grabowski, Piotr Olszewski i klasy II c: Anastazja Bażynowa, Laura Jurek, Sandra Jurek, Wiktoria Jurek, Julia Smolarczyk, Nikodem Kaczorowski, Michał Mucha, Igor Uciński stanął przed  nie lada wyzwaniem. Zmierzyliśmy się z bardzo dużą konkurencją, bowiem na XVIII Przeglądzie Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej w Lipsku prezentowało się kilkanaście zespołów w kategorii wiekowej 6 – 10 lat.

Mieliśmy ogromną tremę, gdyż to nasze pierwsze kroki. Dzieci spisały się na medal ( wprawdzie nie złoty, srebrny ani brązowy ), ale otrzymaliśmy  WYRÓŻNIENIE, co nas bardzo cieszy J. Miło jest nam, że krakowiak z machem w naszym wykonaniu podobał się jury i publiczności. Przeglądowi towarzyszyła wspaniała atmosfera, która się również nam udzieliła. Wielkie gratulacje dla „ młodych” tancerzy. Specjalne podziękowania kieruję do rodziców, którzy  jak zwykle nam pomogli i mieli do nas dużo cierpliwości.

Zapraszam do obejrzenia występu Zespołu Tańca Ludowego z Przeglądu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej Lipsko 2014.

Monika Płachta - Ruba