Spotkań językowych z licealistami ciąg dalszy ... 9.11.2017

Uczestnicy spotkaniaW ubiegły czwartek , 9 listopada klasa 3a spotkała się z licealistami. Oto opis lekcji j.francuskiego:
9 listopada wznowiliśmy nasze językowe spotkania z zaprzyjażnioną klasą 3a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pionkach. Z jesiennej smutnej Polski przenieśliśmy się do słonecznej, lawendowej i trójkolorowej Francji.

Nasze maturzystki: Natalia, Magda i Weronika w asyście „Francuza „Damiana powtórzyły z maluchami kolory i nauczyły ich liczebników do 10 oraz nazw przyborów szkolnych. Niezła powtórka przed maturą i praktyka w zawodzie nauczyciela…..felicitations! Uradowane dzieci chętnie liczyły, powtarzały , rysowały , a żeby nabrać sił do nauki zjadły francuskie bagietki. Każdy zrobił sobie pamiątkowe photo avec un ami francais. Merci za wspólną zabawę , za tydzień spotkanie z j. niemieckim, póżniej Andrzejki no i może, jeśli dzieciaczki odrobią pilnie pracę domową to przyjdzie do nich francusko-niemiecki Mikołaj. Do zobaczenia wkrótce. A bientot!

P.S. Dziękujemy pani Hani Krawiec za umożliwienie nam spotkania i pomoc w przeprowadzeniu lekcji.

Zapraszamy do galerii zdjęć.