Warsztaty przyrodnicze z pracownikiem Kozienickiego Parku Krajobrazowego

Zdjęcie z warsztatówW dniu 20 października odbyła się prelekcja na temat przygotowań zwierząt do zimy. Zajęcia przeprowadziła Pani Aleksandra Kołacz pracownik Kozienickiego Parku Krajobrazowego.  Uczniowie klas I A, I B, I C utrwalili wiadomości, które zwierzęta zapadają w sen zimowy, a które są aktywne podczas tej najtrudniejszej pory roku. Wszyscy uczniowie bardzo chętnie brali udział w nietypowej lekcji przyrody, zadawali ciekawe pytania i angażowali się do uczestniczenia w proponowanych zadaniach np. w wykonaniu zimowej kryjówki dla jeża. W trakcie prelekcji dzieci obejrzały prezentację multimedialną, mogły dokładnie zapoznać się z budową poszczególnych eksponatów dermoplastycznych borsuka, jeża, popielicy, wiewiórki, gronostaja przywiezionych z Ośrodka Edukacyjnego w Augustowie.

Podsumowaniem spotkania było zadanie polegające na wybraniu spośród  kolorowych plansz edukacyjnych gatunków zwierząt udających się na zimowy odpoczynek. Wszyscy uczestnicy otrzymali naklejki ze zwierzętami zamieszkującymi Puszczę Kozienicką.

Wychowawczynie klas pierwszych dziękują pani Aleksandrze Kołacz za ciekawe i kształcące zajęcia.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

W dniu 20 października odbyła się prelekcja na temat przygotowań zwierząt do zimy. Zajęcia przeprowadziła Pani Aleksandra Kołacz pracownik Kozienickiego Parku Krajobrazowego. Uczniowie klas I A, I B, I C utrwalili wiadomości, które zwierzęta zapadają w sen zimowy, a które są aktywne podczas tej najtrudniejszej pory roku. Wszyscy uczniowie bardzo chętnie brali udział w nietypowej lekcji przyrody, zadawali ciekawe pytania i angażowali się do uczestniczenia w proponowanych zadaniach np. w wykonaniu zimowej kryjówki dla jeża. W trakcie prelekcji dzieci obejrzały prezentację multimedialną, mogły dokładnie zapoznać się z budową poszczególnych eksponatów dermoplastycznych borsuka, jeża, popielicy, wiewiórki, gronostaja przywiezionych z Ośrodka Edukacyjnego w Augustowie. Podsumowaniem spotkania było zadanie polegające na wybraniu spośród kolorowych plansz edukacyjnych gatunków zwierząt udających się na zimowy odpoczynek. Wszyscy uczestnicy otrzymali naklejki ze zwierzętami zamieszkującymi Puszczę Kozienicką.