Klasa IIa o bezpieczeństwo swoje dba

Zdjęcie z policjantamiW naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo dzieci, dlatego na nasze zajęcia zaprosiliśmy funkcjonariuszy Policji. Spotkali się oni z naszą klasą 5 października. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo, w szerokim tego słowa znaczeniu. Pani policjantka przeprowadziła z dziećmi pogadankę, nie tylko o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, ale również o bezpieczeństwie w domu i w szkole. Przypomniała również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych oraz o tym, jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba.

Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały mnóstwo pytań. Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszych gości  podstawowych akcesoriów policjanta oraz patrzenie przez alkogogle. Dzięki takim spotkaniom policjant będzie zawsze kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Dziękujemy naszym miłym gościom za spotkanie.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Dzieci z klasy IIa,

Renata Wierzbicka,